Departments
See All

elsiro یک بستر تجاری آنلاین متعلق به شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک ( مسئولیت محدود ) و بر گرفته از نام لاتین شرکت ( electronic silk road ) می باشد.شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، یک شرکت فنی و تجارت الکترونیک می باشد که تحت شماره ثبت 14970 و  شناسه ملی 14006875567 در تاریخ 11/04/1396 در مرجع ثبت شرکت­ها و موسسات غیر تجاری کرمان به ثبت رسید. elsiro در اینترنت از طریق نام­های دامنه مختلفی من جمله elsiro.com و غیره قابل دسترسی می باشد.

elsiro بستر تجاری آنلاین است که از طریق آن هر کاربر ثبت شده ای می تواند برای برقراری و حفظ کسب و کار، صادرات و واردات از طریق ثبت ایجاب و قبول با کاربرهای دیگر در تماس باشد.

شرایط و مقررات تشریح شده در این صفحه، مشخص می­کند که چگونه وبسایت و خدمات elsiro باید مورد استفاده قرار گیرد و نهایتاً روابط فی­مابین elsiro و کاربران ( ثبت شده و ثبت نشده ) آن را تنظیم می‌کند.لطفاً شرایط و مقررات حاضر را به دقت مطالعه بفرمائید و در صورتی که برای شما قابل قبول نیست، استفاده خود از وبسایت یا خدمات elsiro را به هر نحو متوقف فرمایید.با ادامه دسترسی یا استفاده از سامانه elsiro فرض بر این است که عملاً این شرایط و مقررات و تغییرات بعدی آن را پذیرفته‌اید.در این صورت هیچ ادعایی ناشی از استفاده مداوم شما از این وب‌سایت و ادعای عدم مطالعه یا عدم آگاهی شما از این مقررات و تغییرات بعدی آن مسموع نخواهد بود.

لازم به ذکر است که این شرایط و مقررات ممکن است در هر زمان و به صلاحدید elsiro  تغییر یابد.اعمال این تغییرات، مستلزم اعلام قبلی به کاربران نخواهد بود.آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت ارائه شده است قابل اعمال خواهد بود.هر کاربر باید به آخرین نسخه این شرایط و مقررات که در وبسایت آمده است مراجعه نموده و از حقوق و تعهدات خود در برابرelsiro، کاربران دیگر و اشخاص ثالث اطمینان حاصل نماید.در هر صورت، صرف نظر از تاریخ دسترسی یا ثبت کاربر، اخرین نسخه این شرایط و مقررات قابل اعمال خواهد بود.

الف ) مقررات کلی

ب ) تغییر شرایط و مقررات

ج ) عملکرد، تحلیل آماری و حفاظت از داده­ها

د ) خدمات ما

1.  بررسی و ممیزی:

(الف)شرح بررسی و ممیزی: elsiro با استفاده از برخی اطلاعات (منجمله، اطلاعات کلی در خصوص سابقه معاملات)اقدام به بررسی و ممیزی کاربران می نماید.اما این بررسی و ممیزی باید به عنوان منبع تکمیلی اطلاعاتی محسوب شود نه منبع اصلی تصمیم گیری و لذاباید در تکمیل سایر اطلاعاتی که باید در ارتباط با کاربر مربوطه توسط شما کسب گردد مورد استفاده واقع شود.

(ب) elsiro هیچ مسئولیتی را برای ممیزی نمی­پذیرد و elsiroبدینوسیله اعلام می نماید و هشدار می دهد که ممکن است خطراتی در انجام معامله با شرکتها، واحدهای تجاری یا اشخاصی که با عنوانهای نادرست فعالیت می­کنند وجود داشته باشد.خدمت ممیزی elsiroدر زمان ثبت نام کاربران به عنوان عضو تأیید شده وبسایت، تکنیک­های متعددی برای بررسی اطلاعات اعضای تأیید شده (به نحو تعریف شده در وبسایت)را بکار می­برد.گرچه به دلیل دشواری ممیزی از طریق اینترنت،elsiroنمی تواند هویت مورد نظر هر کاربر (بدون محدودیت شامل اعضای ویژه)، مقاصد و محصولات آنها را تأیید و ممیزی نماید.ما اکیداً پیشنهاد می نماییم که شما برای ارزیابی هر شرکت، واحد تجاری یا شخصی که از طریق وبسایت با آن معامله می نمایید، از سایر طرق و قضاوت منطقی نیز استفاده نمایید.

2.  رتبه بندی کاربران:

(الف) elsiro کاربران خود را تشویق می­نماید که شرکت­ها، واحدهای تجاری که از طریق سامانه /وبسایتelsiroبا آنها معامله می­نمایند را بر اساس معیارها و موارد مشخص شده توسطelsiro (که ممکن است در هر زمان به تشخیص elsiroتغییر یابند)، رتبه­بندی نمایند.رتبه­بندی باید بر اساس پاسخ های واقعی (مثبت یا منفی)که کاربران به هنگام انجام معامله با طرفین مختلف دریافت می­دارند باشد.خریداران، فروشندگان را در خصوص کیفیت محصول، سرعت پاسخ­گوئی و امثالهم رتبه­بندی می­نمایند.در مقابل، فروشندگان، خریداران را بر اساس راحتی انجام معامله، پرداخت به موقع و غیره رتبه­بندی می­نمایند.

(ب)کاربران نباید از سیستم رتبه­بندی سوء استفاده نمایند.سوء استفاده از سیستم رتبه­بندی شامل استفاده از شناسه کاربر یا کاربران دیگر یا داشتن شناسه فرعی برای بالا بردن رتبه خود یا پائین بردن رتبه کاربر یا عضو دیگر، یا استفاده از زیان تهدید آمیز، سوء استفاده، توهین آمیز قومیتی، تبعیض آمیز و بی­حرمتی یا هر رفتار دیگری می­شود که منطقاً خارج از رتبه­بندی محسوب می­گردد.در صورتی که زبان کاربر به هر نحوی توهین آمیز باشد، کاربری که به او توهین شده می­تواند بدون دخالت و مسئولیت elsiro، علیه کاربر توهین کننده که بر اساس قوانین حاکم مسئول خواهد بود، اقدام حقوقی نماید.

(ج)کاربران توافق می­نمایند که elsiroمسئولیتی در قبال رتبه بندی­ها یا انتشار آن نخواهد داشت.علاوه بر آن، elsiroنمی تواند مجبور به تغییر آن رتبه­بندی­ها گردد.

(د) elsiro این حق را برای خود محفوظ می­دارد که به تشخیص خود و بدون اخطار قبلی و یا با بررسی رتبه­بندی به تشخیص خود اقدام به حذف آن رتبه­بندی نماید.سیستم رتبه­بندی آزادی گفتار در سامانه elsiroرا ارتقاء می­دهد و elsiroکاربران خود را تشویق به رتبه­بندی کاربران دیگر تنها بر اساس تجارب معاملاتی خود می­نماید. elsiro تنها در موارد استثنایی به صلاحدید خود می تواند اقدام به حذف نظرات نماید بدون اینکه مسئولیتی از این بابت متوجه elsiroباشد.

3.  ارتباط و تماس:

(الف) elsiro برای کاربران خود این فرصت را فراهم می­آورد که محصولات خود را بر روی وبسایت قرار داده و به طرف­های معامله خود دسترسی داتشه باشند.این امر برای تسهیل نمایش محصولات شما و ارتباط مستقیم با سایر کاربران است.استفاده از این خدمت باید با رعایت شرایط عضویت و مقررات حاضر باشد. elsiro این حق را برای خود محفوظ می دارد که به صلاحدید خود شرایط و مقررات را در هر زمان که لازم بداند تغییر دهد.

(ب)درج محصولات و جزئیات تماس به زبان­های مختلف (انگلیسی و فارسی)امکان­پذیر می­باشد.اماelsiroهیچ مسئولیتی در رابطه با ترجمه نمی­پذیرد و کاربران مسئول صحت ترجمه می باشند.

(ج)شما بدینوسیله دارای این وظیفه می باشید که محصولاتی را که بر اساس این شرایط و مقررات ممنوع یا غیرمناسب می­باشند یا به هر نحو حقوق اشخاص ثالث یا قوانین و مقررات حاکم را نقض می­نماید را در وبسایت درج نکنید.

(د)شما بدینوسیله مکلف به استفاده از جزئیات تماس سایر کاربران فقط برای اهداف تجاری، شروع معامله، انجام استعلام و پیگیری­های بعدی هستید. elsiro مسئولیتی برای انجام تماس فراتر از آنچه در بسته عضویت آمده است ندارد.علاوه بر آن، elsiroمسئولیتی برای صحت اطلاعات تماس کاربران یا پاسخگوئی آنها ندارد.اماelsiroاین حق را برای خود محفوظ می­دارد که در صورت آگاه شدن از جزئیات صحیح، نسبت به اصلاح اطلاعات تماس اقدام نماید.

(هـ) elsiro مسئولیتی در برابر رفتار ناشایست و سوءاستفاده کاربران در خصوص این خدمت ندارد.شما بدینوسیله تعهد می­نمایید که elsiroرا از هر دعوی در خصوص این خدمت یا هرگونه استفاده ناشایست و سوءاستفاده کاربران منجمله خود شما مصون بدارید.

4.  درخواست قیمت:

(الف)بر اساس این خدمت و شرایط بسته عضویت، elsiroبستری را برای فروشنده و خریدار فراهم می­آورد که در آن اقدام به استعلام قیمت و ارائه قیمت محصول خاص نمایند.

(ب) elsiro تحت هیچ شرایطی پاسخ فروشنده برای ارائه قیمت و یا تعداد استعلام قیمت از ناحیه خریدار را تضمین نمی­کند و مسئولیتی در این خصوص نمی­پذیرد.

(ج) elsiro تحت هیچ شرایطی اعتبار خریدار درخواست کننده قیمت و یا فروشنده ارائه کننده قیمت و مقاصد آنها را تضمین نمی­کند و مسئولیتی در این خصوص نمی پذیرد.

5 .  پشتیبانی:

(الف)بر اساس این خدمت، elsiroاقدام به ارائه خدمات پیگیری و پشتیبانی تلفنی به کاربران واجد شرایط (حسب مورد دارای عضویت رایگان یا ویژه)می نماید.شما بدینوسیله تأیید و موافقت می­نمایید که پیگیری های elsiroمنوط به همکاری و ارائه اطلاعات لازم توسط کاربر مربوطه می­باشد.بنابراین  elsiroهیچ نتیجه خاصی را از پیگیری­ها تضمین نمی­نماید و نباید در این خصوص مسئولیتی برای آن متصور گردد.

(ب)زمانی­که پیگیری­ها توسط تیم elsiroمی­تواند(اما نه لزوماً)خارج از ساعات اداری باشد، پشتیبانی تلفنی طی ساعات کاری جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک انجام می­پذیرد.ساعات کاری به وقت ایران، از 9صبح تا 5بعدازظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9صبح تا 12ظهر در روزهای پنجشنبه است.این پشتیبانی تلفنی محدود به آموزش نحوه استفاده از سامانه elsiroو امکانات و قابلیت­های آن برای حصول اطمینان از استفاده بهینه کاربران از آن دارد.

(ج)پیگیری­ها و پشتیبانی تلفنی به زبان­های فارسی و انگلیسی می­باشد.سایر زبان­ها نیز ممکن است به صلاحدید elsiroفراهم گردد.

6.  فضای وب:

(الف) elsiro بر اساس این مقررات یا سایر مقررات مندرج در وبسایت، برای کاربران ویژه ثبت شده خود اقدام به ارائه فضای مجانی وبسایت می نماید.بر اساس این خدمات، موارد ذیل برای کاربران واجد شرایط (یعنی کاربران ثبت شده)فراهم خواهد آمد:

(ب) کاربران واجد شرایط تنها می­توانند از قالب­های ارائه شده توسط elsiroاستفاده نمایند و هیچ کد منبعی (سورس کد)در اختیار آنها قرار نمی­گیرد و حق تغییر آن کدها و ساختار آن را ندارند.

(ج) شما بدینوسیله تأیید و موافقت می نمایید که نام دامنه فرعی، ظرفیت [ذخیره سازی]و قالبهای وبسایت تحت مالکیت انحصاری elsiroبوده و شما فقط مجاز به استفاده از آنها بر اساس مجوز و رضایت مستمر elsiroو همچنین این شرایط و مقررات و سایر الزامات مندرج در وبسایت هستید.

(د) شما بدینوسیله تعهد می نمایید که استفاده شما از نام دامنه فرعی elsiroو فضای وب و ارسال هرگونه محتوا بر روی آنها ناقض قوانین و مقررات حاکم بر شما و elsiroنخواهد بود.

(هـ) elsiro  بطور مستمر هرگونه محتوا که توسط کاربران بر روی فضای وب ارسال شده است را نظارت و رصد می نماید.در صورت هرگونه نقض مقررات به شرح فوق، elsiroاین حق را برای خود محفوظ می دارد که شما را از تغییراتی که لازم است در اسرع وقت صورت پذیرد مطلع نماید و یا رأساً و به صلاحدید خود بدون نیاز به اخذ رضایت قبلی کاربر، نسبت به حذف یا تغییر محتوای نقض کننده مقررات اقدام نماید.شما بدینوسیله موافقت و رضایت خود را در خصوص اقدامات elsiroدر این خصوص اعلام می نمایید.

(و) شما بدینوسیله تأیید و موافقت می نمایید که شما شخصاً مسئول انطباق محتوا یا قوانین حاکم و صحت آن محتوا و گمراهانه و فریبنده نبودن آن می باشید.

(ز)شما بدینوسیله تأیید و موافقت می نمایید که نظارت و رصد نمودن elsiro، تحت هیچ شرایط و صورتی هیچ مسئولیتی برایelsiroناشی از محتوای کاربران ایجاد نمی کند.شما موافقت می نمایید که مانع از ورود خسارت در این خصوص به elsiroشده و یا خسارات وارده را جبران می نمائید.

(ح) elsiro این حق را برای خود محفوظ می دارد که هرگونه فضای وب که کاربر آن الزامات و اقتضائات تحت این شرایط و مقررات را رعایت نکند یا به هر دلیل دیگری که elsiroصلاح بداند منجمله درخواست یا دستور مراجع قانونی و غیره، را تعلیق، خاتمه و لغو نماید.

(ط) elsiro این حق را برای خود محفوظ می دارد که رأساً و به صلاحدید خود حسب مورد ظرفیت ذخیره سازی، قالبها و شرایط استفاده کاربر از فضای وب را در هر زمان تغییر دهد.

(هـ) عضویت و پرداخت ها

1. دو نوع عضویت تحت عناوین عضویت رایگان و عضویت ویژه در سایت elsiroموجود می باشد.

2. elsiroاین حق را برای خود محفوظ می­دارد که در هر زمان بر اساس نیاز بازار، درخواست کاربران و غیره و یا به صلاحدید خود، خدمات موجود برای عضویت ها را تغییر، اصلاح، جایگزین، تکمیل یا حذف و غیره نماید.

3. کلیه اعضاء باید این شرایط و مقررات، سیاست­ها یا دستورات elsiroرا که در هر زمان ممکن است از elsiroدریافت شود را رعایت کنند.

4. در صورتی که به صلاحدید elsiro، کاربری این مقررات یا سیاست­ها و دستورات elsiroرا نقض نماید یا به ضرر سایر کاربران، فعل یا ترک فعلی را انجام دهد که به موجب قوانین و مقررات ایران ممنوع است یا ناقض سایر قوانین حاکم که می تواند موجب تضعیف وجهه، عملیات و اعتبار elsiroشود،elsiroاین حق را برای خود محفوظ می دارد که عضویت و یا تمدید عضویت هر کاربر را تعلیق، لغو یا خاتمه دهد و یا از ثبت و تمدید آن خودداری نماید.

5. در صورت تعلیق، لغو، خاتمه، عدم تمدید و غیرهelsiroحسب مورد و به صلاحدید خود خدمات خود را به کاربر مربوطه معلق، لغو، متوقف یا خاتمه خواهد داد.

6. elsiroتحت هیچ شرایطی در قبال موارد فوق مسئولیتی نداشته و کلیه کاربران بدینوسیله elsiroرا از هرگونه مسئولیت محتمل بری می دارند و باید مانع از مسئولیت elsiroدر این خصوص شده و خسارات وارده به آن در این خصوص را جبران نمایند.

و)معاملات تجاری و بازرگانی کاربران

1. elsiroیک بستر تجاری بین شرکت ها B2Bفراهم می آورد که اجازه تبادل اطلاعات مهم تجاری بین عرضه کننده محصول و خریدار (یعنی فروشنده و خریدار)را می دهد. elsiro همچنین بستر معاملات آنلاین برای اعضای خود به منظور قرار دادن، قبول، انجام، مدیریت و اجرای سفارش ها برای تأمین محصولات و ارائه خدمات از طریق وبسایت بر اساس این شرایط و مقررات و سایر دستورات و رهنمودهایelsiroفراهم می آورد.بر همین اساس، elsiroتنها به عنوان یک کانال منفعل و سامانه تبادل محتوای کاربران می باشد که موجب معاملات تجاری و بازرگانی بیشتر بین کاربران مربوطه می شود اما در یک معامله مشخص، نماینده هیچ یک از طرفین (فروشنده یا خریدار)نمی باشد. elsiro تحت هیچ شرایطی در هیچ معامله تجاری یا بازرگانی بین کاربران دخیل نمی باشد و هیچ نظارت و کنترل و تأییدی بر روی آن معاملات ندارد و به هر نحو و تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در این خصوص ندارد منجمله چنانچه محصولات موجود نیستند یا به موقع تحویل داده نشده اند یا دارای کیفیت یا کمیت مندرج در قرارداد نیستند، ناقص، معیوب، خطرناک، تقلبی یا قانونی و غیره نیستند.

2. کاربران تأیید می­نمایند که عهده دار کلیه خطرات انجام هرگونه خرید و فروش در رابطه با استفاده از وبسایت یا خدمات آن می باشند و خطرات هرگونه مسئولیت یا خسارت از هر نوع مربوط به کالاها و خدمات موضوع معاملات وبسایت را می پذیرند.این خطرات بدون محدودیت شامل موارد زیر می شود:

تدلیس کالاها و خدمات کاربران، چهارچوب های کلاهبرداری، عدم کیفیت، عدم تطابق با ویژگی ها و مشخصات، کالاهای معیوب یا خطرناک، کالاهای غیرمجاز، تأخیر در تحویل و پرداخت، محاسبه اشتباه قیمت، نقض تضامین، نقض قرارداد و حوادث حمل و نقل و غیره.این خطرات شامل خطراتی هم می شوند که ممکن است تولید، واردات، صادرات، توزیع، عرضه، نمایش، خرید، فروش و یا استفاده از کالاها و خدمات کاربران که بر روی وبسایت عرضه یا به نمایش گذاشته شده است ناقض حقوق اشخاص ثالث باشد و این خطر که کاربر ممکن است متقبل هزینه های دفاع و سایر هزینه ها در رابطه با ادعای اشخاص ثالث در خصوص حقوق آنها، یا در رابطه با دعاوی توسط هر شخص که مستحق دفاع و یا جبران خسارت در رابطه با ادعای حقوق، مطالبات و دعاوی دادخواهان حقوق اشخاص ثالث.این خطرات همچنین شامل خطراتی هم می شود که مشتریان، سایر خریداران، مصرف کنندگان نهایی کالاها و سایریان ادعا نمایند که از کالایی که توسط کاربر وبسایت به موجب قرارداد خرید و فروش حاصل شده است متحمل زیان بدنی یا خسارت شود و یا دعوی حقوقی ناشی از استقاده آن اقامه شود.هر کاربر موافقت می نماید که elsiroمسئولیتی در قبال هیچ خسارت، دعوی، هزینه ها، ضررر و زیان، ناراحتی، اخلال در کسب و کار یا مخارج از هر نوع که ممکن است در نتیجه یا در رابطه با خطر مذکور حاصل شود ندارد.

3. به منظور بررسی کالاها و حصول اطمینان از تطابق آنها با سفارشات، elsiroقویاً توصیه می نماید که در هر معامله از خدمات شرکتهای بازرسی تجاری استفاده نمایید. elsiro همچنین پیشنهاد می نماید که به منظور جلوگیری از دعاوی پیچیده بین فروشنده و خریدار، هردو از یک شرکت بازرسی واحد استفاده نمایند. elsiro تحت هیچ شرایطی هیچ مسئولیتی در رابطه با انتخاب شرکت بازرسی و ارتباط یا دعاوی شما با آن ندارد.مضافاً، در هر صورت، elsiroدر اموری که در حیطه کاری این شرکتهای بازرسی قرار می گیرد یا عدم استفاده از خدمات آنها توسط کاربران هیچ مسئولیتی متقبل نخواهد شد.  

4. هرکدام از خطرات معاملاتی مذکور از هر نوع در رابطه با واردات، صادرات، خرید یا فروش کالاهای عرضه شده از طریق وبسایت باید تماماً توسط کاربر متقبل گردد.کاربر شخصاً مسئول تمام شرایط و مقررات مربوط به معاملات تجاری و بازرگانی که در راستای استفاده کاربر از وبسایت منعقد شده است و بدون محدودیت شامل، هر گونه شرایط و مقررات مربوط به تحویل، حمل و نقل، ارسال، انبار نمودن، قیمت، کارمزدها، مالیات ها و پرداخت، کیفیت، مرجوع نمودن، تضمینات و بیمه، مالکیت کالاها، مجوزها می شود.

5. در صورتی که کاربر با طرف معامله اختلافی داشته باشد، کاربران طرف اختلاف بدینوسیلهelsiroرا از هرگونه دعوی، مطالبات، اقدام حقوقی، دادرسی، هزینه ها، مخارج و خسارات (بدون محدودیت هرگونه خسارات واقعی، ویژه، تصادفی یا تبعی و عدم النفع و از دست رفتن سود و تجارت محتمل)ناشی از یا در ارتباط با معامله مربوطه مبری داشته و خسارات وارده را جبران می نماید.

ز)تکالیف و مسئولیتهای کاربران

1. کاربران بدینوسیله قبول می نمایند که هرگونه استفاده از وب سایت یا خدمات آن با قوانین و مقررات حاکم آنها کاملا منطبق است.اگر ادامه استفاده از وب سایت منجر به نقض قوانین مذکور شود کاربران باید استفاده از وب سایت را متوقف کنند و اگر نقض قوانینی شده است آن را برطرف سازند.

2. کاربران تایید می­کنند بر روی اطلاعاتی که جهت انتقال و انتشار به ما ارائه میدهند دارای هرگونه مالکیت، اجازه، مجوز قانونی و حق میباشند و خودشان بر قانون حفظ حریم خصوصی خود نظارت میکنند. elsiro در قبال اطلاعاتی که کاربران شخصا مکلف بر حفظ محرمانگی بوده اما بدون توجه به شرایط محرمانگی توسط خود کاربران به ما ارائه میشود، هیچ­گونه مسئولیتی ندارد.

کاربران موافقت و تایید میکنند که با ارائه هر اطلاعات و محتوایی به elsiroاجازه استفاده، باز نشر، انتشار ،آماده سازی نمایش و اجرا را به صورت برگشت ناپذیر، غیر قابل رجوع، همیشگی، غیر انحصاری، بدون حق امتیاز، با حق دادن مجوز فرعی و قابل انتقال آن محتوا را در ارتباط با خدمات و تجارت elsiroمیدهند. elsiro به منظور میزبانی و نمایش اطلاعات و محتواهایی که به او داده اند به اختیارات مذکور احتیاج دارد.

3. کاربران بر محتوا، صحت، به موقع بودن، طرح و کامل بودن اطلاعاتی که فراهم میکنند مسئول هستند.کاربران صراحتا اعلام کردند که این اطلاعات مطابق با قوانین و مقررات کاربردی-اجرایی است ،بدین لحاظ elsiroاز هر گونه ادعایی از طرف کاربران مبری است و در غیر اینصورت elsiroاز هرگونه مجازات یا دعای که علیه اش به خاطر نقض تعهدات کاربران متحمل میشود مصون میباشد.

4. کاربران ما را از هرگونه نقض و تخلف مشهود از تعهدات یا خطر قریب الوقوع یا شواهد سوء استفاده توسط شخص ثالث بدون تاخیر مطلع میسازند و کاربران ظرف مهلت معقولی کلیه اقدامات لازم برای تشخیص، تعیین محل و مستندسازی این تخلفات را بعمل خواهید رسانید. elsiro مسئول اشکالات ناشی از اطلاع رسانی دیرهنگام نمی باشد.

5. elsiroفقط برای کاربران بزرگسال است.کاربران تایید میکنند که بالاتر از 18سال سن دارند یا دارای رضایت قانونی والدین یا قیم هستند یا در کل دارای قابلیت و صلاحیت مورد نیاز با قوانین اجرایی هستند تا بتوانند شروط و تعهدات و قوانین و تایید و نمایندگی و ضمانتی که قید شده در این شروط و تعهدات را رعایت کنند و بپذیرند.

ح ) تعلیق محتوی کاربران /عضویت/ثبت نام کاربران

در صورتیکه تشخیص داده شود و متوجه شویم نقض قوانین حاکم صورت پذیرفته است ما میتوانیم به سرعت هر کدام از محتویات و داده های ثبت نامی و عضویتی که به ما داده اید، همینطور ارتباطی که با وب سایت های دیگر وجود دارد را متوقف کنیم.این موضوع خصوصا در مواردی که شما اطلاعاتی را در خصوص اجناس ممنوع یا در خصوص تجارت غیر قانونی دارو و سلاح و مواد مخدر یا سایر فعالیت های غیر قانونی دیگر به کار برده میشود، می باشد.ما همچنین میتوانیم با یک اخطار رسمی به خاطر نقض حقوق رقابت برخورد کنیم و به سرعت فعالیت ها و ثبت نام و حساب کاربری را خاتمه بدهیم.

ط ) نگهداری

ما حق داریم بر روی سرورها، پایگاه داده ها و غیره اقدام به انجام خدمات نگهداری بنماییم.ما اختلال در بازیابی داده ها را در پایین­ترین حد ممکن نگهداری می­کنیم.در مواقع نوسانات کوچک به خاطر اختلالات، کاربران نمی­توانند قیمت را پایین بیاورند یا به قرارداد خاتمه دهند یا تقاضای غرامت نمایند.

ی ) حریم خصوصی

1. حريم خصوصي شما براي ما داراي اهميت بوده و ما اقداماتي انجام داده ايم كه اطمينان حاصل نماييم تا غير از اطلاعاتي كه براي ثبت نام شما براي خدمات ما و حفاظت از حساب شما لازم است اطلاعات اضافي از شما اخذ نگردد.اين اطلاعات بدون محدوديت شامل نام و علامت تجاري، آدرس، شماره تلفن، شماره فكس، پست الكترونيك، شماره حساب، جنسيت، تاريخ و يا سال تولد، ترجيحات، ليست محصولات، حوزه كاري و تخصص، مجوزات، جوايز و غيره (اطلاعات ثبت نام) مي باشد كه ممكن است در زمان ثبت نام كاربر بر روي وبسايت دريافت گردد.

2. در رابطه با هر گونه معامله و خدمات پرداخت يا خدمات  elsiroتحت چهارچوب حمايتي خريداران، ما از طريق وبسايت به طرفين مزبور اطلاعاتي را ارائه مي نماييم كه بدون محدوديت شامل شماره هاي حساب بانكي، اطلاعات تحويل و ارسال صورتحساب، شماره هاي كارت اعتباري و كارت نقدي و تاريخ انقضاي آنها (اطلاعات حساب) و ساير اطلاعات ممكن است دريافت شود تا از جمله خريد و فروش و همچنين تسويه قيمت خريد كالا و خدمات مورد معامله بر روي وبسايت را تسهيل نمايد.

3. elsiroجزئيات فعاليت كاربران بر روي وبسايت را ضبط و نگهداري مي نمايد.اطلاعات مربوط به اين معاملات، بدون محدوديت شامل نوع و مشخصات كالاها، اطلاعات قيمت و تحويل و سوابق اختلافات تجاري (اطلاعات فعاليت) ممكن است در هنگام انجام معاملات خريد و فروش از طريق وبسايت و يا تسهيل شده توسط وبسايت اخذ گردد.

4. elsiroهر از چند گاهي در خلال نمايشگاه هاي تجاري، رويدادهاي صنعتي و ساير موارد، اطلاعات مربوط به كاربران خود گردآوري مي نمايد.اطلاعاتي كه ممكن است elsiroدر اين مواقع جمع آوري نمايد، بدون محدوديت شامل نام كاربري، نشاني، شماره تلفن، شماره فكس و آدرس ايميل (اطلاعات رويداد) مي شود.

5. elsiroفعاليتهاي مربوط به خريد و مرور وبسايت توسط كاربران را ثبت و ضبط مي نمايد.اين اطلاعات بدون محدوديت شامل آدرس آي پي، الگوي مرور و الگوي رفتاري خريدار و فروشنده مي باشد.علاوه بر آن، ما اطلاعات آماري وبسايت و و بازديدكنندگان آن بدون محدوديت شامل آدرس آي پي، نرم افزار مرورگر، سيستم عامل، مستندات نرم افزار و سخت افزار، صفحات بازديد شده، تعداد دوره ها و بازديدكنندگان ويژه (اطلاعات مرور وبسايت) مي شود.

6. اطلاعات ثبت نام، اطلاعات حساب، اطلاعات فعاليتها، اطلاعات رويداد و اطلاعات مرور وبسايت بطور كلي مربوط به شركتهاي تجاري مي شود و همگي اطلاعات تجاري ناميده مي شود.تا جايي كه اين اطلاعات دربردارنده اطلاعات قابل تشخيص شخصي افراد حقيقي شود، اطلاعات شخصي ناميده مي شوند.

7. كاربران وبسايت بايد اطلاعات تجاري و شخصي خود(به شرح مقرر در زمان اخذ اطلاعات)را به elsiroارائه نمايند.در صورتي كه كاربران اطلاعات تجاري و يا اطلاعات شخصي خود را كه ارائه آن اجباري است ارائه ندهند، elsiroقادر به تكميل فرايند ثبت نام يا ارائه كالاها و خدمات خود به كاربران نخواهد بود.

8. اطلاعات ارائه شده توسط شما بر روي سرورهايي واقع در سراسر دنيا ذخيره مي گردد. elsiro هيچ مسئوليتي از بابت محل ذخيره اطلاعات شما ندارد.با استفاده از وبسايت و خدمات آن، شما رضايت خود در خصوص اخذ، انتقال به خارج از كشور، ذخيره سازي و استفاده از اطلاعات شخصي كه براي خدمات عرضه شده ارائه مي نماييد را اعلام مي داريد.همچنين رضايت خود به اخذ، تغيير يا به روز رساني اطلاعاتي كه ممكن است به وبسايت ارائه نماييد را اعلام مي داريد.

9. شما از محرمانه بودن حق دسترسی خود در مقابل اشخاص ثالث غیرمجاز اطمینان حاصل می کنید و باید اطمینان خاطر حاصل نمایید که فقط کاربران مجاز از اطلاعات کاربری که به شما اختصاص داده شده (نام کاربری و پسوورد و ایمیل و امثالهم)استفاده می نمایند.

10. چنانچه از هرگونه سوء استفاده از اطلاعات کاربری خود مطلع شدید، فوراً elsiroرا مطلع می نمایید تا اقدامات لازم توسطelsiroانجام گیرد.

11. در صورتی که بواسطه نقض تعهدات محرمانگی توسط شما، استفاده غیرمجاز اشخاص ثالث در دوران عضویت شما امکانپذیر گردد، شما مسئول کلیه خسارات ناشی از این نقض تعهد خواهید بود.این تعهد بعد از خاتمه عضویت یا خاتمه این شرایط و مقررات و امثالهم پابرجا خواهد بود.

12. چنانچه هر گونه اطلاعات شخصی خود را به ما ارائه نمایید، ما را مجاز نموده اید که برای اهداف ذیل اقدام به دریافت و جمع آوری، نگهداری و استفاده از آن اطلاعات شخصی نماییم:

الف)تشخیص هویت شما؛

ب)احراز صلاحیت شما برای ثبت شما به عنوان کاربر/عضو وبسایت؛

ج)پردازش ثبت نام شما به عنوان کاربر، ارائه اطلاعات کاربری برای ورود به وبسایت و نگهداری و مدیریت ثبت نام شما؛

د)ارائه خدمات مشتریان به شما و پاسخگوئی به استعلامات، نظرات، شکایات و اختلافات شما؛

هـ)تسهیل ارتباط بین خریداران و فروشندگان در وبسایت؛

و)انجام تحقیق و جستجو و تحلیل آماری به منظور ارتقاء و بهبود محتوا و ساختار وبسایت، بهبود عرضه محصولات و خدمات و برای مقاصد ارتقاء و بازاریابی؛

ز) elsiro ممکن است از نام، شماره تلفن، نشانی محل سکونت، آدرس پست الکترونیکی و شماره فکس شما(اطلاعات بازاریابی)برای ارائه اخطاریه ها، مطالعات، اعلامیه محصولات، مکاتبات و سایر موارد بازاریابی به شما در رابطه با کالاها و خدمات عرضه شما توسط elsiroبر روی وبسایت استفاده نماید؛

ح)چنانچه شما به صورت داوطلبانه هرگونه اطلاعاتی را به elsiroارائه نمایید تا از طریق ابزارهای انتشار بدون محدودیت شامل پروفایل شرکت، کاتالوگ محصولات، راهنمایی های بازرگانی و هر گونه تالارهای گفتگو بر روی وبسایت منتشر گردد، رضایت خود را برای انتشار آن اطلاعات(اطلاعات داوطلبانه)بر روی وبسایت اعلام نموده اید؛ و

ط)افشای اطلاعات برای هر یک از مقاصد فوق یا حسب نیاز قانون یا در خصوص هرگونه شکایت یا دعوی بالقوه علیه elsiro.

13. شما همچنین توافق می نمایید که ما ممکن است(در داخل و یا در خارج ایران)اطلاعات شخصی شما را در اختیار ارائه دهندگان خدمات خود برای کمک به ارائه خدمات به شما(بدون محدودیت شامل ورود اطلاعات، مدیریت پایگاه داده ها، ارتقاء، اعلامیه محصولات و خدمات، خدمات تحویل، خدمات تعویق پرداخت و تأیید عضویت و خدمات بررسی و ممیزی کاربران)قرار دهیم.این ارائه دهنده خدمات تحت تعهد محرمانگی به ما بوده و تنها مجاز به استفاده از اطلاعات شخصی شما در رابطه با اهداف فوق الذکر هستند نه استفاده برای مقاصد شخصی (منجمله بازاریابی مستقیم).

14. همچنین عنداللزوم، ممکن است به منظور اهداف مندرج در بالا، اطلاعات شخصی شما را (در داخل و یا در خارج ایران)در اختیار شرکتهای مرتبط با elsiroیا گروه هم محله (مجموعه ای از شرکتها که بازارهای آنلاین و موبایلی را در تجارت های بازرگان به مشتری و یا بازرگان به بازرگان اجراء می نمایند و همچنین خدمات کلاود و غیره را ارائه می دهند)بگذاریم و یا آن اطلاعات را به آنها منتقل نماییم.

15. هر زمان لازم باشد ممکن است اطلاعات شخصی شما را (در داخل و یا در خارج ایران)برای مقاصد مندرج در فوق در اختیار مشاوران حرفه ای، نهادهای اجرای احکام، نهادها و واسطه های پرداخت، بیمه گذاران، سازمانهای دولتی و قانونگذاری و غیره قرار دهد یا آن اطلاعات را به آنها منتقل نماید.

16. هر گونه اطلاعات شخصی ارائه شده توسط شما توسط ما نگهداری خواهد شد و توسط کارمندان و ارائه کنندگان خدمات ما برای یا در رابطه با هر یک از مقاصد فوق قابل دسترسی خواهد بود.

17. کلیه اطلاعات داوطلبانه ممکن است بطور عمومی بر روی وبسایت موجود و بنابراین توسط هر کاربر اینترنتی قابل دسترس باشد.هر گونه اطلاعات داوطلبانه که به ما ارائه می نمایید تبدیل به اطلاعات عمومی خواهند شد و شما کلیه حقوق مالکانه خود (بدون محدودیت شامل، حق محرمانگی و کپی رایت)را در خصوص این اطلاعات از خود سلب می نمایید.زمانی که اطلاعات شخصی یا ملکی خود را در زمره اطلاعات داوطلبانه قرار می دهید و به ما ارائه می نمایید باید به موارد فوق نیز توجه داشته باشید.

18. ما ممکن است اطلاعات حساب کاربری شما را در اختیار بانکها یا خریداران قرار دهیم تا آنها را قادر به تکمیل معاملات شما بر روی وبسایت نماییم.مضافاً، ممکن است اطلاعات حساب کاربری شما را برای تعیین میزان اعتبار شما مورد استفاده قرار دهیم و در جریان این امر، ممکن است لازم باشد که اطاعات حساب را در اختیار بانکها و نهادهای تشخیص اعتبار قرار دهیم.با وجود اینکه ما دارای به روز ترین تکنولوژی و رویه های داخلی برای نگهداری امن اطلاعات حساب شما و سایر اطلاعات شخصی شما در مقابل مهاجمان می باشیم، اما تضمینی وجود ندارد که این تکنولوژی ها یا رویه ها کلیه ریسک سرقت، از بین رفتن و یا سوءاستفاده را از بین ببرد.

19. ما ممکن است اطلاعات آماری را در اختیار اشخاص ثالث قرار دهیم.

20. ما ارتباطاتی را با سایر اشخاص و وبسایتها ایجاد نموده ایم تا کالاها و خدماتی را که عرضه نمی کنیم را برای شما فراهم نماییم.ما دسترسی شما را به این اشخاص و وبسایتها با استفاده از لینک فعال بر روی وبسایت یا از طریق ارائه وبسایتهای هم-برند خواهیم نمود که در هر دو، ما و اشخاص دیگر، منبع یاب، نام دامنه یا صفحه هایی را در یک نام دامنه بر روی اینترنت به اشتراک بگذاریم.در برخی موارد، ممکن است از شما بخواهیم که اطلاعات شخصی خود را برای ثبت کاربری یا مطالبه کالاها و خدمات ارائه شده توسط این سایتهای ثالث یا هم-برند ارائه نمایید.این سیاستهای حریم خصوصی به این سایتهای ثالث یا هم-برند اعمال نمی شود.سیاستهای حریم خصوصی آنها ممکن است با سیاستهای ما متفاوت باشد و ما هیچ کنترلی بر روی اطلاعاتی که به آن اشخاص ثالث ارائه می نمایید نداشته باشیم.شما باید سیاستهای حریم خصوصی آن سایتهای ثالث و هم-برند را قبل از پذیرش هرگونه پیشنهاد، محصول یا خدمات آنها مورد مطالعه قرار دهید.

ک)سلب و محدودیت مسئولیت­ها

1. محتوای این قسمت به تنهایی سبب سلب مسئولیت قابل اعمال توسط elsiroبر هر یک از کاربران با هرگونه استفاده از وبسایت نمی باشد.این بدین معنی است که حسب مورد زودل می تواند از سایر قسمتهای این شرایط و مقررات و هرگونه به روز رسانی آن برای سلب یا محدودیت مسئولیت بهره ببرد.

2. شما صراحتاً تأیید و موافقت می نمایید که استفاده شما از وبسایت و خدمات آن تماماً به ریسک خودتان می باشد و وبسایت و خدماتelsiroهمانطور که هست و یا به نحو موجود بدون هیچگونه تضمینی از هر نوع ارائه می گردد.

3. کلیه تضمینات صریح یا ضمنی بدون محدودیت شامل تضمین قابلیت تجاری بودن، مناسب بودن برای یک مقصود خاص و عدم نقض حقوق مالکانه صراحتاً توسط وبسایت و در آخرین حد مجاز تحت قانون، سلب می گردد.

4. وبسایت هیچگونه تضمین یا تعهدی در مورد صحت و سقم یا کامل بودن محتوای وبسایت یا محتوای هر کدام از وبسایتهای ثالث که به وبسایتelsiroوصل می باشد را برعهده نمی گیرد و هیچ مسئولیتی را در خصوص موارد ذیل قبول نمی نماید:

الف)هرگونه اشتباه، خطا یا عدم صحت محتوا؛

ب)ورود هرگونه خسارت جسمانی یا خسارت به اموال از هر نوع ناشی از دسترسی و استفاده از وبسایت و خدمات آن؛

ج)هرگونه اختلال یا قطع ارتباط با وبسایت یا اختلال و قطع از ناحیه وبسایت؛

د)هرگونه دسترسی غیرمجاز به یا استفاده از سرورها و یا هرگونه اطلاعات شخصی و یا اطلاعات مالی ذخیره شده در آن؛

هـ)هرگونه اختلالات برنامه، ویروس یا سایر ابزارها و کدهای مخربی که باعث تخریب، اخلال یا سلب مالکیت هرگونه سیستم نرم افزار و سخت افزار، اطلاعات شخصی، بدافزار، هرزه نگاری، فریب دادن یا امثالهم که ممکن است توسط اشخاص ثالث به وبسایت مخابره و یا از طریق آن انجام شود؛

و)خطاها یا از قلم افتادگی در هرگونه محتوا یا هرگونه ضرر و زیان از هر نوع ناشی از استفاده از هرگونه محتوای ارسال شده، ایمیل شده، مکاتبه شده، مخابره شده یا به هر نحو دیگری از طریق وبسایت یا خدمات آن ارائه گردیده.

5. وبسایت هیچگونه کالا یا خدماتی که توسط شخص ثالث بر روی آن تبلیغ یا ارائه گردیده یا هرگونه وبسایتی که از طریق لینک فعال به وبسایت متصل شده و یا در هر بنر یا سایر تبلیغات آمده است را تضمین و تأیید نمی نماید و مسئولیت آن را نمی پذیرد.

6. در هیچ شرایطی وبسایت، elsiro، شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، تحت هیچ عنوان (حتی اگر امکان ورود این خسارتها به وبسایت گوشزد شده باشد)مسئول خسارات مستقیم و غیرمستقیم، عارضی، ویژه، تبعی یا خسارات نوعی ناشی از هرنوع استفاده شما از وبسایت یا خدمات آن نمی باشند چه خسارات ناشی از استفاده یا سوء استفاده از وبسایت یا خدمات آن ، عدم توانایی استفاده از وبسایت یا خدمات آن، یا اختلال، قطع، اصلاح، تغییر یا پایان یافتن وبسایت یا خدمات آن باشد.این محدودیت مسئولیت همچنین شامل خسارات متحمله ناشی از سایر کالاها و خدمات واصله از طریق یا در رابطه با وبسایت یا خدمات یا هر گونه لینک موجود بر روی وبسایت، همچنین خسارات ناشی از هرگونه اطلاعات، عقاید یا مشاوره واصله از طریق یا وبسایت و یا تبلیغ شده در رابطه با وبسایت یا خدمات آن یا هرگونه لینک بر روی وبسایت نیز می شود.این محدودیت ها تا بالاترین حد مجاز در قانون اعمال می گردد.

7. شما می دانید که به هنگام استفاده از وبسایت، در معرض محتواهایی از منابع مختلف قرار می گیرید و می دانید که وبسایت مسئول صحت، مفید بودن، امنیت، حقوق مالکیت فکری آن محتوا نمی باشد و هرگونه مسئولیت ناشی از استفاده خود را قبول می نمایید.شما همچنین می دانید و تأیید می نمایید که شما ممکن است در معرض محتوایی قرار بگیرید که ناصحیح، توهین آمیز، ناشایست، قابل اعتراض، افترا آمیز یا هجوآمیز باشد.با استفاده از این وبسایت یا پذیرش این شرایط و مقررات، شما موافقت می نمایید که هیچ اعتراض یا ادعایی در این خصوص علیه وبسایت ندارید و بدینوسیله هرگونه حقوق قانونی و عرفی خود یا جبران مافاتی را که در این رابطه علیه وبسایت دارید یا خواهید داشت را از خود سلب و اعراض نمودید.

8. برای محدودیت های دسترسی که ناشی از قوه قاهره یا سایر علل فراتر از حد کنترل ما می باشد،elsiroمسئولیتی تحت هیچ عنوان نخواهد داشت.

9. شما تأیید و موافقت می نمایید که:

الف)وبسایت هیچ مسئولیتی برای حذف یا عدم ذخیره سازی محتوایی که بر روی وبسایت نگهداری یا توسط وبسایت و خدمات آن ارسال شده است ندارد؛

ب)وبسایت ممکن است محدودیتهایی را در خصوص استفاده از خدمات بکار گمارد از جمله، حداکثر روزهایی که محتوا بر روی وبسایت توسط خدمات مربوطه نگهداری می شود، حداکثر تعداد و حجم ارسال ها، پیام ها یا سایر محتوایی که ممکن است توسط خدمات مورد ارسال یا ذخیره سازی قرار گیرد، و تعداد دفعات دسترسی به خدمات یا وبسایت؛

ج)وبسایت، صرفاً به صلاحدید خود و بدون هیچ علتی بدون محدودیت شامل اینکه وبسایت معتقد باشد که شما این شرایط و مقررات را نقض نموده اید، بدون داشتن هیچگونه تکلیفی حق دارد حساب کاربری شما را غیرفعال یا پاک نماید، یا به نحو دیگری دسترسی شما به یا استفاده از خدمات (یا هر بخشی از آن)را فوراً و بدون هیچ اخطاری قطع نماید و هرگونه محتوای موجود در خدمات را حذف نماید؛

د)وبسایت در مقابل شما یا هر شخص ثالثی مسئول خاتمه دسترسی شما به وبسایت یا خدمات نمی باشد و شما موافقت می نمایید که بعد از این خاتمه، اقدام به استفاده از آن خدمات نکنید؛

هـ)وبسایت این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر زمان، خدمات (یا هر بخشی از آن)را با اخطار یا بدون اخطار اصلاح یا قطع نماید و وبسایت در مقابل شما یا هر شخص ثالثی مسئول این گونه اصلاح، تعلیق یا قطع خدمات نمی باشد.

10. کلیه حقوقی که تحت این شرایط و مقررات یا توسط شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک ذکر نشده است محفوظ می باشد.اطلاعات مندرج در وبسایت تنها به منظور ارائه اطلاعات کلی برای استفاده شخصی کاربر است و کاربر مسئولیت کامل آن را تقبل می نماید. elsiro صحت یا اعتبار محتوایی که بواسطه خدمات وبسایت بر روی وبسایت قرارداد دارد یا از طریق آن توزیع، لینک، دانلود می شود یا مورد دسترسی قرار می گیرد یا کیفیت محصولات، اطلاعات یا سایر مواردی که در رابطه با خدمات به نمایش گذارده می شود یا در اثر تبلیغ یا سایر اطلاعات یا پیشنهاد در رابطه با خدمات را تأیید یا تضمین نمی نماید.

11. ما هیچ مسئولیتی بابت هر گونه اشتباه یا از قلم افتادگی یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات را بر عهده نمی گیریم.کلیه اطلاعات وبسایت به همان صورتی که هست ارائه می شود بدون هرگونه تضمین صریح یا ضمنی برای کامل بودن، صحت، به روز بودن یا نتایج حاصل از استفاده از این اطلاعات بدون محدودیت شامل تضمین اجراء، تجاری بودن و مناسب بودن برای مقصود خاصی می باشد.هیچ موردی در این شرایط و مقررات جایگزین بررسی مستقل و قضاوت صحیح تجاری و فنی کاربران نمی باشد. elsiro تحت هیچ عنوان مسئول خسارات مستقیم و غیرمستقیم، فرعی، جزائی یا خسارات تبعی از هر نوع در خصوص خدمات، مواد و کالاها نخواهد بود.کاربران وبسایت بدینوسیله تأیید می نمایند که هرگونه اتکا به محتوا به ریسک خودشان خواهد بود.

12. شما صراحتاً تأیید و موافقت می نمایید که در موارد ذیل هرگونه مسئولیت ز elsiro، شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، محدود به مبلغ خدمات دریافت شده توسط وبسایت از کاربر مزبور در یک سال اخیر می باشد:

الف)در هر مورد خسارت واقعی که بطور مستقیم توسطelsiroوارد شده باشد و elsiroنتواند یا از مقررات سلب و عدم مسئولیت مندرج در این شرایط و مقررات استفاده نماید یا از آن منع شده باشد؛ و

ب)آن خسارات به هر علت موجب مسئولیت elsiro، شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، در برابر هر یک از کاربران شود.

13. شما صراحتاً توافق می نمایید و می پذیرید که هرگونه ادعا /دعوی/شکایت علیه elsiro، شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، باید ظرف مدت 1ماه تقویمی از تاریخ وقوع سبب آن انجام پذیرد، در غیر این صورت حق دعوی شما از بین خواهد رفت.

14. در صورت وجود هر گونه دعوی محتمل علیه هر یک از اشخاص فوق بیشتر از حد ذکر شده، شما بدینوسیله حق طرح این دعاوی را از خود سلب و آن را به اشخاص فوق صلح نمودید.

(ل)حقوق مالکیت فکری

شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، تنها مالک و دارنده حق استفاده از علامت و نام تجاری elsiroو هرگونه محتوا به شرح مندرج در فوق می باشد.محتوای وبسایت دارای اسرار تجاری و حقوق مالکیت فکری می باشد که تحت حمایت قوانین مالکیت فکری، کپی رایت و سایر قوانین بین المللی و محلی می باشند.کلیه حق مالکانه و حقوق مالکیت فکری در خصوص وبسایت و محتوای آن متعلق به شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک می باشد.هرگونه استفاده غیرمجاز، نقض حقوق مذکور و تخلف از مقررات هر یک از قانون های حاکم در این خصوص توسط هر یک از کاربران و یا اشخاص دیگر مستوجب مسئولیت حقوقی و کیفری فرد نقض کننده یا متخلف خواهد بود.

م)معاملات بین خریداران و فروشندگان

1. elsiroیک بستر تجارت آنلاین را برای تبادل اطلاعات بین کاربران خود، خریداران و فروشندگان فراهم می آورد. elsiro همچنین بسترهای معاملات آنلاین را برای کاربران عضو خود (اعضاء)فراهم می آورد تا سفارشات خود را برای تأمین کالا قرار داده، قبول نمایند، نهایی و مدیریت و اجراء نمایند.اما شما موافقت و تأیید می نمایید که elsiro:

الف)نماینده فروشندگان و خریداران نمی باشد و در معاملات حضور و شرکت نمی یابد؛

ب)دارای کنترل و مسئولیت برای کیفیت، ایمنی، قانونی بودن یا موجود بودن کالاهای ارائه شده برای فروش در وبسایت نمی باشد؛ و

ج)دارای هیچ کنترلی بر روی فروشندگان برای نهایی نمودن فروش یا بر روی خریداران برای نهایی نمودن خرید و بطور کلی انجام تعهدات توسط آنها نمی باشد.

2. شما تأیید می نمایید که خطراتی در خصوص استفاده از elsiroبرای انجام معاملات خرید و فروش وجود دارد و شما بطور کامل هرگونه ریسک یا خسارت از هر نوع در رابطه با معاملات و کالاها و خدماتی که از طریق وبسایت منعقد یا ارئه شده است را می پذیرید.این خطرات بدون محدودیت شامل، تدلیس در محصولات، اقدامات متقلبانه، عدم کیفیت و کمیت، عدم رعایت ویژگی ها، کالاهای معیوب یا خطرناک، کالاهای غیرمجاز، تأخیر یا عدم تحویل و پرداخت، محاسبه اشتباه هزینه، نقض تضامین، نقض قرارداد و تصادفات در حمل و نقل و هرگونه دعوی تحت قوانین و آئین نامه های حمایت از حقوق مصرف کنندگان می شود.این خطرات همچنین شامل مواردی نیز می شود که تولید، واردات، صادرات، توزیع، عرضه، نمایش، خرید، فروش و یا استفاده از کالاهای عرضه شده یا ارائه شده بر روی وبسایت ناقض حقوق اشخاص ثالث باشد و یا ادعا شود که این حقوق را نقض نموده است و همچنین شامل خطراتی نیز می شود که کاربر ممکن است متحمل هزینه دفاع یا سایر هزینه ها در رابطه با دعاوی اشخاص ثالث شود یا در رابطه با هرگونه دعوی توسط هر شخصی که دارای حق دفاع یا جبران خسارت در رابطه با دعاوی و مطالبات فوق توسط مطالبه کنندگان حقوق اشخاص ثالث می شود.این خطرات همچنین شامل خطراتی می شود که مشتریان، سایر خریداران، مصرف کنندگان نهایی کالاها و خدمات و یا سایر افرادی که ادعا می نمایند که خساراتی در رابطه با کالاهایی که توسط کاربران از وبسایت گرفته شده است یا در نتیجه معاملات خرید و فروش با استفاده از وبسایت متحمل خسارت شده و یا در اثر استفاده از آن کالاها ادعایی را مطرح نمایند.تمامی این خطرات منبعد تحت عنوان «خطرات معاملاتی »نامیده می شود.هر کاربر توافق می نماید که elsiroمسئول ضرر و زیان (خسارات واقعی، از بین رفتن منافع، بازار و کلیه خسارات تبعی و غیره)، دعاوی، هزینه ها، سختی، اخلال تجاری یا مخارج از هر نوع که ممکن است در اثر استفاده یا در رابطه با خطرات معاملاتی حادث شود نیست.

3. شما به تنهایی مسئول کلیه شرایط و مقررات معاملات منعقده بر روی یا از طریق یا در نتیجه استفاده از وبسایت یا خدمات آن می باشد که بدون محدودیت شامل شرایط پرداخت، مرجوع نمودن، تضامین، ارسال، بیمه، حق الزحمه ها، مالیات ها، مالکیت، مجوزها، جرایم، مجوزها، رسیدگی، حمل و نقل و انبار می شود.

4. شما توافق می نمایید که کلیه اطلاعات و مواد مورد نیاز elsiroدر رابطه با معاملات خود که بر روی، از طریق یا در نتیجه استفاده از وبسایت و خدمات منعقد نموده اید را ارئه کنید. elsiro حق خواهد داشت تا در صورت عدم ارائه اطلاعات و موارد لازم، حساب کاربری /عضویت شما را معلق نماید یا خاتمه دهد.

5. در صورتی که شما هرگونه دعوی و اختلافی با طرف معامله خود دارید، توافق می نمایید که elsiro (و شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک)را از هرگونه مسئولیت، شکایت، مطالبه، دعوی، دادرسی، هزینه ها، مخارج و خسارت (بدون محدودیت شامل خسارات واقعی، ویژه، فرعی یا تبعی)ناشی از یا در رابطه با آن معامله مبری دارید و خسارات وارده به آن را جبران نمایید.

ن)سیاست مرجوع نمودن

1. شما تأیید می نمایید که معاملات و قراردادهای فروش که با سایر کاربران elsiroمتعقد می نمایید ممکن است حسب مورد، تحت قوانینی غیر از قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.بنابراین، بسته به اینکه قوانین حاکم یا مقررات قراردادی چه چیزی فراهم نمایند، سیاستهای مرجوع نمودن ممکن است متفاوت باشد.توصیه می نماییم که از مشاور حقوقی در این رابطه استفاده نمایید تا از مقررات حاکم اطمینان حاصل نمایید.

2. در صورتی که elsiro، هر اخطاریه ای برای مرجوع نمودن کالا یا وجه آن، elsiroتنها به عنوان وسیله ارتباطی خواهد بود که تنها مسئولیت آن مطلع نمودن طرف دیگر از آن خواهد بود.

3. در صورتی که خریدار بخواهد کالاها را بر اساس قوانین حاکم و یا مقررات قراردادی مرجوع نماید، خریدار باید کلیه هزینه ها و پروسه ها و تشریفات اداری، حقوقی، گمرکی و یا سایر هزینه ها و بیمه و مجوزهای گمرکی و غیره که برای انجام این مرجوع لازم است را بر عهده بگیرد.مبرهن است که مرجوع نمودن توسط خریدار باید به نحوی انجام گیرد که زمانی که فروشنده کالاها را تحویل گرفت، آن کالاها بطور عرفی در همان وضعیتی باشند که برای خریدار ارسال شده اند.

4. شما بدینوسیله تأیید و توافق می نمایید کهelsiroتحت هیچ شرایطی قادر به تأیید محصولات و شرایط، کیفیت، کمیت و تطابق آنها با سفارش یا تحویل ندارد.بنابراین، در صورتی که خریدار، محصولات را قبول ننماید یا بخواهد آنها را بر مبنای دلایل قانونی (شامل تأخیر عمده در تحویل، عیب در کالا و امثالهم)مسترد نماید، خریدار باید:

الف) elsiro را از تصمیم خود ظرف مهلت بازرسی (یعنی24ساعت بعد از تحویل)مطلع نماید؛

ب)محصولات را به همان صورت و به هزینه خود ظرف مدت10روز کاری برای فروشنده ارسال نماید؛

ج)فوراً مدارک ارسال را در ظرف مدت فوق در اختیارelsiroقرار دهد.

5. در صورت بروز هرگونه اختلاف بین خریدار و فروشنده در خصوص مرجوع نمودن، تحویل و غیره، elsiroبر اساس تشریفات و رویه های مندرج در این شرایط و مقررات و بدون توجه به اختلافات حادث شده اقدام خواهد نمود.بنابراین، کاربران باید در خارج از سامانه elsiro، اختلافات خود را ادامه دهند و همیشه از بروز خسارت به elsiroجلوگیری بعمل آورده و خسارات وارده را جبران نمایند.به منظور حصول اطمینان و اثبات وضعیت کالاها و کیفیت آنها، توصیه می نماییم که کاربران از خدمات شرکتهای بازرسی استفاده نمایند.

6. تحت هیچ شرایط و عنوانی elsiroدر دعاوی و اختلافات فیمابین کاربران، طرفین معامله و غیره دخالت نخواهد نمود.مسئولیتelsiroدر خصوص این قسمت محدود به موارد فوق می باشد.شما بدینوسیله elsiroرا از هرگونه مسئولیت ناشی از امور فراتر از موارد فوق (حتی اگر بواسطه قوانین و مقررات هر سرزمین دیگر اعمال شده باشد)، مبری می نمایید.

7. شما بدینوسیله تأیید و توافق می نمایید که شما هیچگونه ادعا یا اعتراضی در خصوص موارد فوق علیه elsiro، شرکت جاده الکترونیکی ابریشم قرن بیست و یک، نخواهید داشت.در صورت وجود چنین دعاوی و اعتراضی علیه elsiro، شما بدون تحت تأثیر قرار دادن مقررات محدودیتهای مسئولیت مندرج در این شرایط و مقررات، بدینوسیله آن دعاوی و اعتراضات را از خود سلب و ساقط و یا به elsiroصلح و منتقل نمودید.

8. همه کاربران (فروشندگان و خریداران)بدینوسیله متعهد هستند که برای elsiroو کاربر مربوطه (طرف قرارداد)تذکرات و اطلاعات ضروری را با توجه به نظارت بر محصول و تحویل و استرداد و مرجوع شدن و حمل و نقل و موارد دیگر فراهم آورند و خصوصا برای elsiroکپی از اسناد اساسی و ضروری (مثل قرارداد ها ،رسید تحویل کالا و مدارک حمل و نقل)در مدتی که در این شرایط و تعهدات مقرر گردیده فراهم آورند.بدینوسیله همه کاربران متعهد میشوند برای سایر کاربران مربوطه (طرف قرارداد)مدارک اساسی اصل و کپی (مدارک حمل و نقل، مجوز مبدا، ورقه بیمه، مجوز نظارت، مجوز قرنطینه و ...)را به منظور راهکاری برای اجبار طرف مقابل به تحویل فراهم آورند. elsiro مسئول هیچ کاربری در این زمینه نیست و کاربران به تنهایی مسئول و متعهد برای تعهدات و تکالیف قراردادی و اجرای قرارداد خود هستند.

س)سیاستهای لیست نمودن کالاها بر روی سایت

1. کاربران نباید توسط این سایت هیچ موردی که مخالف قوانین و مقررات ایران یا دارای محدودیت است بفروشند یا ارسال نمایند.لطفا توجه داشته باشید که elsiroدر بازار جهانی فعالیت میکند و در نتیجه فروش و ارسال مواردی ممکن است به خاطر قوانینی خارج از حوزه اقامتی شما کاربران ممنوع باشد. elsiro این حق را دارد مواردی که با این ممانعت ها مواجه است را از روی وب سایت بردارد.  

2. در زیر ما بعضی از مواردی که محدودیت و ممنوعیت دارد را لیست کردیم.اگرچه این لیست کاملی نیست ولی شما به عنوان فروشنده مسئول هستید که اطمینان حاصل کنید که موردی را که طبق قوانین حاکم ممنوع است ارسال نمیکنید.موضوعاتی که محدودیت و ممنوعیت دارند به شرح ذیل است:

3. elsiroهمچنین لیست نمودن برخی کالاهایی را که تحت قانون، غیرمجاز نیستند اما بحث برانگیزند را نیز ممنوع نموده است.این کالاها عبارتند از:

الف)کالاهایی که فعالیتهای غیرمجاز را تشویق می نماید؛

ب)کالاهایی که از لحاظ نژادی، مذهبی و قومی موهن می باشند و یا نفرت و خشونت را اشاعه می دهد؛

ج)عدم تحمل نژادی یا مذهبی؛

د)کالاهای دور ریختنی و قرعه کشی و مسابقه ای؛

هـ)سهام، اوراق قرضه، سود سرمایه گذاری و سایر اوراق بهادار؛

و)کالاهای پورنوگرافی یا مواردی که ماهیت سکسی دارند؛

ز)مواردی که کالا یا خدماتی را برای عرضه ارائه نمی نمایند مانند تبلیغ ها منحصراً برای جمع آوری اطلاعات کاربران؛ و

ح)کالاها و لیست نمودن محصولاتی که از لحاظ قومی یا نژادی توهین آمیزند.

4. کاربران باید اطمینان حاصل نمایند که کالاهایشان ناقض ضوابط و مقررات و محدودیتهای تجارت بین الملل نیست، و الا elsiroحق خواهد داشت آن محصولات را از وبسایت حذف نماید.

5. تشخیص اینکه چه کالایی مناسب است و چه کالایی باید از وبسایت حذف شود، به صلاحدید elsiroمی باشد.همچنینelsiroبه صلاحدید خود این حق را برای خود محفوظ می دارد که عنداللزوم و در هر زمان که لازم بداند محدودیتها و موانع بیشتری را اعمال نماید.

6. چنانچه شما فروشنده می باشید، بدینوسیله تأیید می نمایید که مالک قانونی کالاهای لیست شده می باشید و یا کلیه حقوق مالکانه لازم برای فروش و انتقال آن کالاها را دارا می باشید.در غیر اینصورت شما نباید آن کالاها را بر روی elsiroلیست نمایید.چنانچه این مورد را رعایت نکند، کلیه عواقب و مسئولیتهای آن بر عهده شما بوده و فروش شما ممکن است کلاهبرداری محسوب شود. elsiro هیچگونه مسئولیتی در این خصوص قبول نمی کند.شما باید از ورود خسارت به elsiroاز این بابت مصون داشته و در صورت بروز خسارت، آن را جبران نمایید.

7. کلیه فروشندگان و خریداران باید برای معاملات خود در بستر elsiro، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه باشند.شما همچنین باید اطمینان حاصل نمایید که معاملات شما قانونی بوده و ناقض هیچ تعهد قراردادی نمی باشد.

8. کلیه فروشندگان برای فروش کالاها باید دستورالعملهای فروش و توزیع که توسط مراجع و اتحادیه ها صادر شده است را رعایت نمایند.همچنین شما باید الزامات ضمانت و وارانتی و خدمات پس از فروش را بر اساس قانون حاکم رعایت نمایید.

9. قبل از لیست نمودن کالاها بر روی elsiroشما باید به دقت قراردادهایی را که ممکن است حق شما را برای فروش کالا از طریق وبسایت محدود نماید را مطالعه نمایید. elsiro به دنبال کالاهایی که این نوع مشکلات را ایجاد می نماید نمی باشد و قادر به بررس کپی قراردادهای خصوصی، انجم دادرسی یا طرفداری از طرف خاصی در دعاوی قراردادی خصوصی نمی باشد.اما از شما می خواهیم که لیست نمودن کالاها بر خلاف تعهدات قراردادیتان می تواند موجب به خطر افتادن موقعیت شما در مقابل اشخاص ثالث شود.بنابراینelsiroاز شما درخواست می نماید که هیچ کالایی را لیست ننمایید مگر اینکه هرگونه قرارداد و موافقتنامه مربوطه را از قبل بررسی نموده باشید و مطمئن هستید که از لحاظ قانونی می توانید آنها را بر روی وبسایت به فروش برسانید.

ع)اخطاریه ها

1. کلیه اخطاریه ها یا تقاضاها از و یا بر روی وبسایت تنها زمانی مؤثر است که کتباً و از طریق بخش خدمات مشتریان elsiroاعلام شده باشد.

2. کلیه اخطاریه ها یا تقاضاها از یا به کاربران تنها زمانی مؤثر خواهد بود که یا شخصآً تحویل شده باشد، از طریق پیک، پست سفارشی یا از طریق فکس یا پست الکترونیکی به آخرین نشانی، شماره فکس یا پست الکترونیکی که توسط آن کاربر به وبسایت ارائه شده است ارسال گردد یا از طریق ارسال بر روی قسمتی از وبسایت که بطور عمومی و مجانی قابل دسترسی است یا از هر طریق دیگری که توسطelsiroمناسب تشخیص داده شود ارسال گردد.

ف ) مقررات متفرقه

1. این شرایط و مقررات باید به همراه سایر شیوه نامه ها و دستورالعمل های ارائه شده توسطelsiroمورد مطالعه و تفسیر قرار گیرد.اینها شامل حیطه خدمات ارائه شده از طریق وبسایت، سیاستهای لیست کردن کالا بر روی وبسایت، سیاستهای مرجوع نمودن که جزو جدایی ناپذیر و تشکیل دهنده این شرایط و مقررات خواهد بود.

2. در صورتی که هر قسمتی از این شرایط و مقررات غیرمعتبر گردد، سایر مقررات به اعتلار خود باقی خواهد بود.

3. عناوین و سرفصلها در این شرایط و مقررات تنها به منظور ارجاع بوده و تحت هیچ شرایطی دامنه یا حدود آن بخش را تعریف، محدود، تفسیر یا توصیف نمی کند.

4. صرفنظر از اینکه ممکن است معاملات کاربران تحت حاکمیت قوانین کشور دیگری غیر از جمهوری اسلامی ایران باشد، این شرایط و مقررات تابع قوانین و مقررات ایران غیر از مقررات تعارض قوانین آن می باشد.در صورت بروز هرگونه اختلاف، دعوی یا شکایت(دعاوی)ناشی از این شرایط و مقررات یا ناشی از استفاده کاربر از وبسایت باید ابتدا از طریق وبسایت(بخش خدمات مشتریان)به ما اعلام شود.در صورتی که ظرف یک (1)هفته راه حل مسالمت آمیزی حاصل نشود، این دعاوی نهایتاً از طریق داوری اتاق بازرگانی ایران بر اساس آخرین مقررات داوری آن حل و فصل خواهد شد.

5. این شرایط و مقررات به زبانهای مختلف از جمله انگلیسی و فارسی موجود است.در صورت وجود هرگونه اختلاف بین زبانها، نسخه انگلیسی حاکم خواهد بود.

6. از شما درخواست می گردد که هرگونه نظر و پیشنهاد و تقاضا برای پشتیبانی فنی و سایر مکاتبات خود را به بخش خدمات مشتریان اعلام نمایید.در صورتی که معتقدید محتوای هر یک از کاربران بر روی وبسایت، حقوق مالکیت فکری، کپی رایت یا قانون حاکم را نقض می نماید، می توانید آن را به بخش خدمات مشتریان اعلام و اطلاعات مربوطه را کتباً در اختیار آن قرار دهید.